آموزشگاه آتریس

دوره آموزشی زبان انگلیسی ویژه نوجوانان (7 تا 12 سال) شامل ۳۱ ترم می باشد که در آموزش این دوره مجموعه کتاب های First Friends و مجموعه کتاب های Family and Friends تدریس می شود.

مجموعه کتاب های First Friends

کتاب های First Friends از مجموعه کتاب های جدیدی است که برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان سنین بسیار پایین، مورد استفاده قرار می گیرد. و مطابق با سيستم آمريکايي (American Accent) به آموزش الفبا و اعداد پرداخته و همراه با شعر و آهنگ هاي متنوع باعث ايجاد انگيزه و شادي در کودک شده و مهارت لازم جهت شناسايي حروف و ايجاد ارتباط را فراهم مي کند.

First Friends

جلد اول First Friends 1 دربردارنده 10 درس اساسی به شرح زیر می باشد:

1- سلام و احوالپرسی، 2- خانواده، 3- مدرسه، 4- رنگ ها، 5- اسباب بازی ها، 6- صورت، 7- لباس ها، 8- غذا، 9- در مزرعه، 10- بزرگ و کوچک (تضاد)

جلد دوم First Friends 2 دربردارنده 10 درس اساسی به شرح زیر می باشد:

1- سلام و احوالپرسی، 2- در کلاس درس، 3- بازی کردن، 4-وسایل و اشیاء، 5- اشگال و رنگ ها، 6- حیوانات خانگی، 7- کمد لباسها، 8- اجزاء بدن، 9- اعضای خانواده، 10- جشن و مهمانی ها

جلد سوم First Friends 3 دربردارنده 10 درس اساسی به شرح زیر می باشد:

1- سلام و احوالپرسی، 2- مدرسه، 3- احساسات، 4- پریدن و فعالیت کردن، 5- اجزاءی خانه، 6- اجزاء اتاق ها، 7- تعطیلات، 8- غذا خوردن، 9- جشن شادی و سرگرمی، 10- شغل ها

مزایای مجموعه کتاب های First Friends

 • آموزش الفبا – پیش نگارش (pre-writing) و تمرین حروف و اعداد تا آموزش نگارش جملات کوتاه
 • آموزش صداها – ایده آل برای مهارت های شناخت و نوشتن حروف
 • آموزش ارزش ها – انگلیسی روزمره از طریق ارزش های مهم اجتماعی مثل یادگیری به اشتراک گذاشتن چیزی با کسی آموزش داده می شود.
 • آموزش مهارت های تفکر نقادانه – تمرکز فعالیت ها روی ارتباطات و الگوها برای تقویت مهارت های تفکر
 • آموزش یادگیری یکپارچه محتوا و زبان – یادگیری زبان انگلیسی از طریق هنر، ریاضی و علوم
 • آموزش و سرگرمی – پروژه های ساخت کاردستی، پازل، تصاویر، بینش های زندگی واقعی، آهنگ های مخصوص کودکان با روش TPR (مخفف Total Physical Response، روش تدریس زبان دوم بر پایه گوش کردن، نگاه کردن و تقلید کردن)

آموزش صداها

کتاب آموزشی First Friends سطح 1: الفبا و اسم حروف (حروف کوچک و بزرگ)
کتاب آموزشی First Friends سطح 2: صداهای ابتدایی (2 تا 3 صدا در هر درس)
کتاب آموزشی First Friends سطح 3: کلمات با الگوی CVC (صامت مصوت صامت مثل dog)، دو نگاره (ترکیب دو صدا که به عنوان یک صدا تلفظ می شوند) و مصوت های کوتاه

ارزش های کتاب های آموزشی First Friends

کودکان با استفاده از برنامه درسی مبتنی بر ارزش ها، می بینند، تمرین می کنند و یاد می گیرند. برنامه های درسی مبتنی بر ارزش شامل تصاویری از موقعیت های واقعی در زندگی است تا به درک و فهم کودک کمک کنند.
بعضی از این ارزش ها شامل موارد زیر هستند:

 • اشتراک گذاری/تعارف کردن چیزی به کسی
 • نوبت صحبت کردن در مکالمات
 • احترام به بزرگترها
 • مراقبت از حیوانات خانگی
 • مودب بودن

مجموعه کتاب های( First Friends (American English در آموزشگاه‌ زبان‌های آتریس به کودکان 7 تا 8 سال تدریس می شود. با استفاده از این کتاب ها، یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان تجربه ای لذت بخش و جذاب خواهد بود.

مجموعه کتاب های Family and Friends

کتاب های Family and Friends مجموعه ای است که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان سنین 8 تا 12 سال طراحی شده اند. این مجموعه که توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده اند شامل 6 سطح می باشد.

Family and Friends

این مجموعه آموزشی تمامی مهارت های انگلیسی را تقویت کرده و شامل آموزش گرامر، لغات و تلفظ نیز می باشد. بعد از اتمام هر بخش خلاصه ۳ درس وجود دارد که باعث مروری مفید می شود. در انتهای کتاب تمامی گرامرها به طور خلاصه و همراه با تمرین آورده شده است.همچنین ریدینگ (Reading) هم در پایان کتاب ها وجود دارد. از ویژگی های برجسته این مجموعه، صداشناسی (تلفظ) منحصر به فرد آن و آزمون های جامع آن است.