آموزشگاه آتریس

دوره آموزشی زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان شامل ۲۴ ترم می باشد که در آموزش این دوره مجموعه کتاب های Touchstone و مجموعه کتاب های Viewpoint تدریس می شود.

کتاب های آموزشی Touchstone

دوره آموزش زبان تاچ استون Touchstone، منتشر شده از سوی انتشارت کمبریج، مجموعه ای کامل برای آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان و نوجوانان در سطح مقدماتی تا متوسط (A1-B2) است، براساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته از سوی دانشگاه کمبریج تاچ استون تا حد امکان زبان انگلیسی واقعی در زندگی روزمره را آموزش می دهد.

Touchstone

این دوره به زبان آموز کمک می کند تا دانش مکالمه خود را تقویت ساخته تا از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شود. تاچ استون گرامر، واژگان، و استراتژی های مکالمه را برای برطرف ساختن نیازهای زبان آموز در زندگی مدرن امروزی آموزش می دهد. ویژگی های اصلی و بارز این مجموعه عبارتند از:

  • آموزش زبان طبیعی – براساس تحقیقات گسترده سعی شده است تا حدامکان مکالمات رایج و معتبر در زمینه های اصلی ارائه گردد.
  • استراتژی های مکالمه – توسعه صریح و سیستماتیک سبب ایجاد اعتماد به نفس و روان تر شدن مکالمات می گردد.
  • یادگیری استقرایی – تمرین های فعال، دانش آموز را تشویق می کند تا در یادگیری مستقل تر شده و مسائل را به چالش بکشد.
  • یادگیری تلفیقی – تاچ استون ترکیبی از کتاب ها، فایل های صوتی، نرم افزار و فایل های ویدویی است که به یادگیری بهتر زبان آموز کمک خواهد نمود.

سطوح آموزشی کتاب تاچ استون

کتاب های تاچ استون دارای ۴ سطح آموزشی هستند که توسط اعداد و رنگها به شرح زیر کدبندی شده اند:

کتاب تاچ استون 1 با رنگ قرمز تحت عنوان Touchstone 1 که برای سطح Elementary طراحی شده است.
کتاب تاچ استون 2 با رنگ آبی تحت عنوان Touchstone 2 که برای سطح Pre-intermediate طراحی شده است.
کتاب تاچ استون 3 با رنگ سبز تحت عنوان Touchstone 3 که برای سطح Intermediate طراحی شده است.
کتاب تاچ استون 4 با رنگ بنفش تحت عنوان Touchstone 4 که برای سطح Upper-intermediate طراحی شده است.

چهار درس موجود در هر فصل تحت عناوین درس A تا درس D به شرح زیر دارای این ویژگی های آموزشی هستند:

Lesson A : آشنایی با موضوع کلی فصل و ارائه ی لغات انگلیسی اولیه مناسب فصل و از همه مهمتر معرفی و آموزش اولین گرامر زبان انگلیسی مربوط به موضوع فصل که به طور معمول شامل دستورهای زبانی ساختاری است
Lesson B : معرفی لغات بیشتر و همچنین دومین دستور زبان مربوط به فصل که شامل موارد ساختاری جزیی تر است.
Lesson C : به طور قطع می توان گفت که مهم ترین بخش هر فصل این درس است چرا که فضایی ایجاد می کند که طی آن زبان آموزان در می یابند که دستورزبان های دروس قبلی را به چه نحوی در ادغام با کلمات مختلف و اصطلاحات در یک مکالمه مؤثر به کار ببرند. همچنین در این درس زبان آموزان مهارت لیسنینگ انگلیسی خود را نیز با گوش دادن به فایل های صوتی موجود در این بخش تقویت می‌کنند.
Lesson D : این درس از دو بخش اصلی خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) تشکیل شده که هدف گذاری آنها برای آن است که توانایی تشخیص و استفاده از دستور زبان ها و کلمات سه درس قبل را در متون و نوشته ها تقویت کنند.

ویژگی های کتاب تاچ استون

از ویژگی های خاص دیگر این کتاب می توان موارد زیر را نام برد:
Extra Grammar practice: تمرینات بیشتر در انتهای کتاب که برای افزایش توجه زبان آموزان بر نکات کلیدی دستور زبان هر درس و هر فصل آماده شده است.
Common Error Information: بخشی که بر اساس تحقیقات گسترده ی بخش آموزش زبان دانشگاه کمبریج و بخش زبان انگلیسی این دانشگاه طراحی شده تا زبان آموزان را در مورد خطاهای معمول در حین یادگیری زبان آگاه کند.
Sounds right: تمرینات و فعالیت های بیشتر برای بهبود تلفظ که در پایان کتاب با توجه به سطح و نیاز های آموزشی زبان آموزان آماده شده است.

در نهایت این ویژگی های بارز و منحصربه فرد بود که باعث شد طی تحقیقات گسترده که توسط گروه آموزشی آموزشگاه زبان‌های خارجی آتریس انجام شد، کتاب Touchstone second edition به عنوان کتاب آموزشی این موسسه برگزیده شود.

کتاب Viewpoint

Viewpoint یک مجموعه دو سطحی است که زبان آموزان را با زبان انگلیسی آشنا می کند و به آنها کمک می کند تا زبان را تا سطح پیشرفته فراگیرند. این کتاب بسیار جذاب است زیرا زبان آموز می تواند با استفاده از ایده های جالب آن زمان صحبت کردن خود را در کلاس افزایش دهد.

Viewpoint

Viewpoint یک دوره مبتنی بر corpus است و این به این معنی است که این کتاب پس از بررسی و مشاهده زبان انگلیسی واقعی در جوامع بعد از مدتی طولانی نوشته شده. به همین دلیل است که می توانید اطمینان حاصل کنید که زبان مورد استفاده در این کتاب، هر روز توسط مردم بومی و همچنین بسیاری از انگلیسی زبانان دیگر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

Viewpoint تاکید زیادی بر تعامل دارد و یکی از اهداف مهم آن این است که به زبان آموزان فرصتی بدهد تا هر چه بیشتر با یکدیگر صحبت کنند. این دیدگاه زبان آموزان را قادر می سازد تا درست پس از یادگیری، زبان را تمرین کنند و به آن تسلط پیدا کنند. علاوه بر این، در هر بخش یک درس وجود دارد که تمرکز آن بر استراتژی های مکالمه است. این به زبان آموزان یاد می دهد که برای برقراری ارتباط موثر در موقعیت های روزمره به چه چیزی نیاز دارند.

یکی دیگر از ویژگی های این کتاب تاکید آن بر شخصی سازی است. در واقع Viewpoint ، زبان آموزان را تشویق می کند تا در مورد زندگی و تجربیات خود صحبت کنند تا درس ها برای آن ها لذت بخش تر شود و تاثیر آنچه را که یاد گرفته اند در زندگی واقعی خود ببینند.

کتاب viewpoint زبان انگلیسی را به صورت سیکلی تدریس میکند و این بدان معناست که مطالب قبلی یاد گرفته شده به همراه مطالب جدید دوره و تدریس میشوند.
آنچه که Viewpoint را از سایر کتاب های مشابه متمایز می کند، انعطاف پذیری آن است. آن را می توان در کلاس های مختلف اعم از کوچک و بزرگ استفاده کرد. بسته به نیاز دانشجویان می توان آن را در گروه های دو نفره، گروه های کوچک، گروه های بزرگ یا حتی یک کلاس کامل تدریس کرد.

کتاب قرمز تحت عنوان viewpoint 1 که برای سطح primary-advanced طراحی شده است.
کتاب آبی تحت عنوان viewpoint 2 که برای سطح secondary-advanced طراحی شده است.

در کل، Viewpoint برای کسانی مناسب است که می خواهند زبان انگلیسی را تا سطحی بیشتر از متوسطه یاد بگیرند.